ulasim as
Türkçe English
24,3°C
OTOBÜS İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

01.01.2016 tarihinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile imzalanan protokol ile Kayseri Ulaşım AŞ bünyesine katılan Otobüs İşletme Müdürlüğü kendi bünyesindeki araçlar ve Halk otobüsleri ile aylık ortalama 7,2 milyon kişilik ulaşım hizmeti vermektedir. Bu hizmet 198 şehir içi Ulaşım AŞ otobüsü, 390 şehir içi Halk otobüsü ile sağlanmaktadır. Şehir içi taşımacılıkla beraber ilçe ve mahallelerdeki toplu taşımada da kontrol otoritesi ve düzenleyici olan Ulaşım AŞ’ nin kara yolu taşımacılığı süreçleri Otobüs İşletme Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir. 
Şehir içi ulaşımda 1 şef, 6 hareket amiri, 9 kontrol görevlisi, 23 hareket görevlisi, 270 şoför, ilçe ulaşımda ise 1 şef, 1 kontrol görevlisi, 8 hareket görevlisi, 27 şoför   ile saha çalışmalarını yürüten Otobüs İşletme Müdürlüğü zamanında, konforlu, kaliteli, tercih edilen,sürdürülebilir ulaşım sunmayı prensip edinmiştir. Planladığı ve yürüttüğü projelerle Kayseri halkına modern ve dünya standartlarında toplu taşıma hizmeti vermeyi amaçlamaktadır.
17 temizlik personeli ve 1 yıkama ünitesiyle araç temizlik faaliyetlerini yürütmekte, müşteri memnuniyeti adına sürekli kontrollerini yapmaktadır.
Müşteri destek süreci, şikayetlerin ele alınması,şikayetlerin kaydı ve ölçümü noktasında 9 çağrı merkezi personeli çalışmakta olup analiz sonuçlarına göre saha denetimleri arttırılmakta ve tedbirler alınmaktadır.
47 doğal gazlı aracı ile çevreci toplu taşımaya değer katmaktadır.
Tüm süreçlerini İşletme Müdürlüğü ve 6 hareket amirliğinden yürütmektedir.
Araç ve şoför izleme projesi kapsamında her araca konan kameralar hem çalışanların iş disiplinine uyumunu anlık kontrol etmekte hem de araç içi yolcu güvenliği kayıt altına alınmaktadır.
KAYSERİ Ulaşım A.Ş., Kayseri Büyükşehir Belediyesi kuruluşudur. © Copyright 2014

Toplam Ziyaretçi: 776031