ulasim as
Türkçe English
24,3°C
HABERLER
MEDYA / HABERLER

3.GELENEKSEL "BİR DİKİLİ AĞACIN OLSUN" AĞAÇ BAYRAMI
14.11.2017 10:02:27
Kayseri Ulaşım AŞ olarak bu yıl 3.'sünü düzenlediğimiz “Bir Dikili Ağacın Olsun” Ağaç Bayramını Beştepeler bölgesinde gerçekleştirdik. 11.11.2017 Cumartesi Günü gerçekleştirdiğimiz etkinliğe, çalışanlarımız aileleri ve çocukları ile katıldılar. Yürüttüğümüz bu gibi projelerle çevreye olan duyarlılığımızı ortaya koyuyoruz. Çalışanlarımızın yoğun katılımları sayesinde bu yıl yaklaşık 500 fidan toprakla buluşturduk. Özellikle çocuklar fidan dikmeye yoğun ilgi gösterdiler ve çok eğlendiler.
Saat 10:00 da başlayan etkinlikte ilk olarak fidanlar dikildi. Fidanlar dikilmesinin ardından sucuk ekmek ikramı yapıldı. Çocuklar için çeşitli etkinliklerin de olduğu ağaç bayramımızda Genel Müdürümüz Feyzullah GÜNDOĞDU katılan çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.
Genel Müdürümüz Feyzullah GÜNDOĞDU, yaptığı konuşmasında Beştepeler bölgesinde belirlediğimiz alanı üç yıldır ağaçlandırdığımızı belirterek, bu yıl da 500 fidan dikimi gerçekleştiğini söyledi. Özellikle çocuklara ve gençlere bu alışkanlığı edindirmek istediklerini de vurgulayan Gündoğdu, “Bir ağaç 40 kişinin oksijen ihtiyacını karşılıyor. Diktiğimiz fidanlar büyük bir ağaç olunca yaklaşık 20 bin kişinin oksijen ihtiyacını karşılayacak. Çevreye olan bu duyarlılığı hem bizim yaşamamız hem de gelecek nesillere aktarmamız lazım. Bu etkinliği sürdürülebilir bir hale getirerek sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ağaçlandırma çalışmalarına devam edeceğiz. Bizler toplu taşıma hizmeti yapıyoruz. Bunu yaparken kamu kaynaklarını ve yeryüzündeki Cenabı Hakk’ın sunmuş olduğu kaynakları kullanıyoruz. Bu kaynakların tüketilmesindeki negatif etkileri azaltmak ve tükettiğimiz kaynakları yerine koymak için bu etkinlikleri düzenliyoruz” dedi.
Diğer Haberler
KAYSERİ Ulaşım A.Ş., Kayseri Büyükşehir Belediyesi kuruluşudur. © Copyright 2014

Toplam Ziyaretçi: 776049